Letnie Warsztaty z Doktorem Diodakiem!

Robotyka

  Od początku dzieci pracują w grupach, które otrzymują zestaw klocków oraz IPad’a.  Oglądając animację poznają historię i problem bohatera. Wspólnie szukają realnych rozwiązań i wymyślają, w jaki sposób pomóc postaci w rozwikłaniu trudności. Następnie poznają obsługę klocków oraz programu, w którym będą pracować. Dzieci współpracują ze sobą, aby wykonać twórcze konstrukcje, nie zapominając o tym, że nasz bohater czeka na ich pomoc. Po skonstruowaniu robota uczestnicy kursu programują go, aby następnie przetestować robota i czerpać radość z zabawy.

Warsztaty chemiczne

  Wraz z nami najmłodsi zamieniają się w prawdziwych chemików. Wspólnie wykonujemy proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem bawią i uczą. Dla naszych chemików przygotowaliśmy kolorowe eksperymenty oraz magiczne, dymiące mikstury. Stawiając na samodzielność uczestników zajęć rozwijamy ich zdolności manualne oraz chęć do odkrywania otaczającego świata. Uczymy się jakie występują stany skupienia wody i między innymi co to takiego atom czy pierwiastek.

Warsztaty fizyczne

 Warsztaty mają na celu nauczenie młodych naukowców pracy w zespole badawczym, stawiania tez i próby dostarczenia dowodów popierających je, rozbudzenia ciekawości świata i praw nim rządzących, a przy tym wszystkim dobra zabawa. Podczas naszych warsztatów zaprezentujemy  ciekawe  doświadczenia, które zostaną omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Poznamy ciecz nienewtonowską, drgania i fale, pojęcie częstotliwości i wiele innych!

Warsztaty filmowe - animacja poklatkowa

Podczas warsztatów przejdziemy przez wszystkie procesy powstawania filmu! Zaczniemy od poznania techniki animacji poklatkowej oraz obsługi programu, którego uzyjemy do stworzenia animacji. W następnym kroku stworzymy scenografię, bohaterów, krótki scenariusz filmowy by na końcu zaanimować całą historię i zmontować do gotowego filmu. A na finał warsztatów… premiera filmu na dużym ekranie!

Warsztaty filmowe - budujemy kino

  Podczas warsztatów dowiemy się jak powstało kino, z czego się składa sala kinowa, jak ważny jest dźwięk czy jak działa projektor. Podczas gry terenowej zdobędziemy niezbędne materiały i zbudujemy nasze własne rzutniki (które będzie można zabrać ze sobą do domu). Następnie przygotujemy naszą sale kinową, sami przyrządzimy popcorn i obejrzymy przygotowane na wcześniejszych warsztatach animacje! 

Warsztaty architektoniczne

  Na warsztatch poznamy pracę architekta. Zmierzymy się ze zleceniem zbudowania nowej wieży Eiffla. Jako zespoł projektantów nauczymy się różnych typów konstrukcji oraz jak budować stabilne ramy. Efektem naszej pracy będą wspaniałe wieże. Zespół, którego wieża będzie najwyższa i wytrzyma bez podtrzymywania - wygrywa!

Warsztaty kulinarne

    Warsztaty kulinarne dla dzieci, podczas których uczą się samodzielności w kuchni, korzystania z narzędzi i urządzeń kuchennych, uczą się pomagać w przygotowywaniu posiłków, poznają nowe smaki, zdobywają nową wiedzę, spędzają czas w towarzystwie rówieśników. Na warsztatach kulinarnych dzieci pracują w parach ucząc się przy tym współpracy. Częścią zajęć jest wspólne jedzenie przygotowanego posiłku. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z doświadczeniem pedagogicznym. Uczestnicy otrzymują wszystkie składniki i akcesoria niezbędne do przygotowania potrawy.

Wycieczka do Wrocławia i Hydropolis

  "Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw." (www.hydropolis.pl)

Harmonogram warsztatów oraz ceny

Warsztaty odbędą się w Laboratorium Doktora Diodaka w Legnicy (ul. Neptuna 16). Zapisy odbywają się na każdy z warsztatów osobno i trwają do 28 czerwca.  Wszystkie warsztaty przenaczone są dla dzieci w wieku 5-11 lat. Podczas warsztatów gwarantujemy nieograniczony dostęp do wody pitnej oraz świeże owoce. Prowiant w postaci drugiego śniadania/lunch'u we własnym zakresie. Dzieci można przyprowadzać 20 minut wcześniej i odebrać do 16:00.

Poniedziałek 01.07.19

cały dzień: 55 zł

8:00 - 12:30

Warsztaty filmowe - animacja poklatkowa

30 zł

13:00 - 15:30

Robotyka

40 zł 

Wtorek 02.07.19

cały dzień: 55 zł

8:00 - 12:30

Warsztaty filmowe - budujemy kino

30 zł

13:00 - 15:30

Robotyka

40 zł 

Środa 03.07.19

Wycieczka do Wrocławia, w tym zwiedzanie Hydropolis. Koszt 60 zł. Aby wycieczka się odbyła musi uzbierać się grupa min. 8 osób

Czwartek 04.07.19

cały dzień: 65 zł

8:00 - 9:30

Warsztaty kulinarne

20 zł

10:00 - 12:30

Warsztaty chemiczne

20 zł 

13:00 - 15:30

Robotyka

40 zł

Piątek 05.07.19

cały dzień: 55 zł

8:00 - 9:30

Warsztaty fizyczne

15 zł

10:00 - 12:30

Warsztaty architektoniczne

15 zł 

13:00 - 15:30

Robotyka

40 zł

Formularz zapisowy na warsztaty

Dowiedz się więcej

Kontakt

tel. 1: 536 178 464

tel. 2: 575 846 859

mail: kontakt@doktordiodak.pl